HLINÍKOVÉ OKNÁ

 

HLINÍKOVÝ PROFIL ALIPLAST

Aliplast je svetovo známou firmou zaoberajúcou sa výrobou systémov z hliníka s niekoľkými výrobnými závodmi rozmiestnenými po celom svete. Sídlo firmy Aliplast leží v Belgicku v meste Lokeren. Vďaka svojej funkcionalite, technickým parametrom a estetickej hodnote zažívá toto odvetvie rozkvet. Nové trendy naväzujú na nové výzvy vedúce k uspokojeniu predstáv architektov – tvorcov nových trendov a akosti v stavebníctve. Široká paleta výrobkov firmy Aliplast určite napomáha tieto predstavy realizovať. Vysoká kvalita systémov z hliníka a zároveň vysoká technologická úroveň s parametrami, ktoré vyhovujú európskym normám ako napr.normy pre akustickú alebo tepelnú izoláciu, či pre odolnosť voči vetru alebo prenikaniu vody. Otváravé prvky okien majú centrálne a akustické tesnenie z EPDM. Zasklievacie lišty sú zo zliatiny AlMgSIO.5 F22 sú pozdĺž celej dĺžky profilov. Profily zodpovedajú norme EURONUT, preto je možné na ne montovať štandardné európske typy závesov a zámkov. Je možné použiť aj bezpečnostné zámky.

Hliníkový profil IMPERIAL

Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 74mm (okenné krídla), ďalej hrúbky steny 1,7-2,0mm pri maximálnych rozmeroch krídla. Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-51mm. Systém využíva kovania typu Sobinco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL . Samozrejmosťou je tiež ponuka mnohých doplnkov, ako napríklad samozatvárače, kľučky a iné.

Hliníkový profil IMPERIAL 800

Dverný systém s tepelnou izoláciou. Ekonomická verzia dverí Imperial.

- Systém troch komôr - 65 mm hĺbka
- Šírka krídla 88,5, šírka rámu 61,5 mm , rám + krídlo = 134 mm (užší ako bývalý Imperial o 5mm)
- Ω tepelné mosty, dľžka tepelnej prepážky: 24mm
- Vo väčšine riešení využíva existujúce tesnenia, podložky, zasklievacie lišty
- Profily pre IP 800 Series sú lacnejšie než aktuálna IP ~ 8%
- Možnosť použitia krytky IP422 (biele, čierne alebo sivé),
- 3 typy rohovníkov pre dvere otváravé dnu i von, bez frézovania, možnosť objednania lisovacích nožov
- Tepelne izolovaný prah, možné montovať aj po inštalácii dverí
- Jednoduchá montáž kovania (zámky,zástrče, elektrozámky)
- bez použitia podložiek
- Adaptívne profily pre zabudovanie do stien radu Imperial
- Lepšie bezpečnostné vlastnosti (zámok sa nachádza ďaleko od vonkajšej strany)

Hliníkový profil ECONOLINE

Econoline je systém bez tepelného mosta, čo predurčuje jeho použitie hlavne v interiéri. Tam je ho možné použiť na rôzne druhy prepážok,stien, okná i dvere. Hĺbka profilov je 51mm, hrúbka skla je možná v rozsahu od 3 do 38mm. Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie ako aj šrubovacie.

 

 

 

 

*Pre vypracovanie cenovej ponuky na hliníkové okná zašlite Váš dopyt na office@realir.sk alebo zavolajte na tel. č.: 0911 900 445.