Bezpečnostné dvere CAG

Bezpečnostné dvere sa osádzajú najmä ako hlavné vchodové dvere, ktorých cieľom je ochrániť Váš byt proti násilnému vniknutiu.

Vchodové interiérové dvere (predovšetkým v bytových domoch) sa označujú ako dvere s bezpečnostnou triedou RC2 alebo RC3. Čím vyššie číslo, tým vyššie zabezpečenie. Naše bezpečnostné dvere PYROSAFE RC2 a RC3 sú vždy plným hladkým krídlom tvoreným z plnej dosky na báze dreva opláštené doskami s odolným povrchom CPL laminát, laminát Reliéf, prípadne HPL laminát a slúži zároveň aj ako protipožiarne dvere s požiarnou odolnosťou EI / EW 30.

Dvere sú opatrené zámkom FAB X57 s 3 aktívnymi prvkami, 3 závesy a dvoma (typ RC2), respektíve tromi (typ RC3) pasívnymi prvkami proti vysadeniu a vylomeniu. Ďalej musí byť vybavené bezpečnostným kovaním a vložkou do zámku bezpečnostnej triedy minimálne RC2, respektíve RC3 a osadené do vhodnej kovovej zárubne. Je možné k nim inštalovať prah, prípadne prahovú lištu. Vŕtanie otvorov do dverného krídla, bez toho aby sa narušila ich konštrukcia a znížila deklarovaná ochrana, je možné len pre kukátko, prípadne pre ďalšie, výrobcom dverí odsúhlasené, bezpečnostné prvky.

Téma bezpečnosti sa týka aj dverí v interiéri - napríklad dverí s celopresklennou plochou. Používame vždy bezpečnostné sklo lepené cez špeciálnu fóliu. Pri náraze sa sklo nerozsype na malé črepiny, ale zostane visieť na fóliu. Oproti kalenému sklu nie je toto prevedenie tak krehké a na rozbitie treba väčší náraz.

Bezpečnostné dvere musia byť namontované preškoleným pracovníkom spoločnosti CAG sro Spoľahnite sa na našich oprávnených pracovníkov, ktorí pre Vás montáž zabezpečia.

 

PYROSAFE RC2

PYROSAFE RC3